Wstępniak.

Witaj, ten kawałek Internetu miał być kolejnym nudnym internetowym dziennikiem z przemyśleniami. Od 10 grudnia dzieje się tu jednak coś ciekawszego. Tłumaczę na łamach tej strony książkę "Samodyscyplina w 10 dni" autorstwa Theodore`a Bryant`a. Mam nadzieję, że lektura tej książki pomoże mi przejąć kontrolę nad moim czasem i życiem. Być może jej tłumaczenie pomoże i Tobie. Jesteś więźniem komputera i Internetu? Nie znosisz swojego lenistwa? Zostawiasz wszystko na ostatnią chwilę? ta strona jest z pewnością dla Ciebie. Użyj archiwum postów, aby zacząć czytać od pierwszego wpisu oznaczonego [1].

środa, 10 grudnia 2008

[ 2 ] Informacje wstępne

∆ Małymi krokami też dojdziesz do celu.
- Ważne!

Zawsze i wszędzie gdy prowadzę zajęcia, seminaria i warsztaty z samodyscypliny słyszę to pytanie: "czy naprawdę mogę poprawić swoją samodyscyplinę w jedyne 10 dni?".
Moja odpowiedź : TAK !

Absolutnie. Zgadza się. Definitywnie. A właściwie, to odczujesz poprawę już po pierwszym dniu! Twoje postępy są ściśle związane z tym jak bardzo przyłożysz się do wypełniania moich wskazówek. Częściowe staranie się da tylko częściowe skutki.

Ćwiczenia, porady i techniki zawarte w tej książce pochodzą z wielu różnorodnych źródeł. Są to obecnie znane mi najszybsze i najłatwiejsze metody poprawienia samodyscypliny. Czy zauważyłeś, że nie napisałem "najlepsze metody"? Najlepsze metody wymagają nierzadko dużo więcej czasu i ogromnego wysiłku aby je wprowadzić w życie. Ja nauczę Cię metod szybkich i bezbolesnych. Zastosujemy uproszczone podejście, mimo to obiecuję, że nauczysz się i tak więcej niż potrzebujesz aby natychmiast poprawić swoją samodyscyplinę. Aby uprościć "konsumpcję i strawienie" materiału pominiemy cały psychologiczny bełkot i żargon. Zaaplikujemy Ci więc tylko potrzebną esencję tego wszystkiego. Wiedzę w pigułce!

Uwierz mi. System z tej książki da Ci pogląd na sprawę oraz pokaże Ci techniki i sztuczki które pomogą szybko nadgonić braki w umiejętności samodyscypliny. Tak - "umiejętności". Moje doświadczenie po pracy z tysiącami ludzi nauczyło mnie, że każdy może się tego nauczyć. Nikt się z tym nie rodzi. Wszystko w tej mierze jest kwestią nauki i praktyki. Niektórzy z nas uczyli się dyscypliny od rodziców, przyjaciół, krewnych. Innych nauczyła szkoła, sporty, wojsko albo nawet własna intuicja. Niestety jednak większość z nas nie była nigdy nauczona jak to naprawdę działa. Dlatego też nie możemy tego stosować gdy potrzebujemy. Ta książka pokaże Ci co musisz zrobić, a czego zaprzestać. Już wkrótce staniesz się świadom narzędzi, technik i koncepcji które pomogą Ci rozwikłać tajemnicę samodyscypliny. Będziesz zaskoczony jak szybko i łatwo to zadziała. Brzmi obiecująco? Ok, dość gadania, zaczynamy!

- Jak używać tego przewodnika

Najpierw skocz do rozdziału "Informacje wstępne". Przeczytaj go, żeby "wejść" w temat. Zanim zmierzysz się z planem na 10 dni bądź pewny, że zapoznałeś się z tym oto rozdziałem. Większość przeszkód w osiągnięciu celu stawianego przez tą publikację wynika z braku przygotowania psychologicznego potrzebnego aby system po prostu zadziałał.

Potem jest 10 dni programu dla rozwoju Twojej świadomości i podejścia. Potem "Składanie wszystkiego w całość" - wtedy zaczynasz działać. To system rozwijany przez lata eksperymentów i badań. Podczas różnych zajęć, warsztatów, seminariów nauczyłem go wielu ludzi różnych profesji. Jego ogólna budowa ma swój cel. Każde ćwiczenie, technika, lekcja zostały zaprojektowane aby następować po sobie w ścisłej kolejności. "Jeden dzień na raz" to inna dobra rada gdy chcemy poprawić swoje nawyki zachowań. Nie pochłaniaj jednak tej książki od razu. Nie przeskakuj też między rozdziałami. Oczywiście co prawda nie musisz ukończyć planu dziesięciodniowego w równe 10 dni - ale raczej nie rozciągaj go za bardzo. Podążaj za moimi wskazówkami, aby po prostu nie pracować na swoją niekorzyść.

Przygotuj się na 10 dni programu poprzez gruntowne przeanalizowanie działu "Informacje wstępne". Następnie 10-dniowa porcja programu przybliży Cię do wprowadzenia samodyscypliny w życie. Przerabiałem to już wiele razy i wiem jak to działa. Pamiętaj więc: Podążaj za instrukcjami i rób je we wskazanej kolejności!

Brak komentarzy: